Fido

Видалення грижі в Києві (герніопластика)

Записатися на прийом
Отримати безкоштовну консультацію
  1. Пупкова грижа
  2. Грижа білої лінії живота
  3. Пахова грижа

Герніопластика (операція з видалення грижі) - хірургічний метод усунення грижі - стану, при якому орган або його частина переміщується з займаної порожнини через природні канали або місця з недостатньо міцною стінкою. Супроводжується наступними симптомами, які вказують на необхідність хірургічного втручання:

  • біль або дискомфорт в області випинання;
  • витончення або запалення шкіри над утворенням;
  • при пупковій, вентральній грижі - біль у животі, спині, попереку, хронічний запор;
  • при паховій грижі - утруднене сечовипускання, біль в попереку та статевих органах.

Наші лікарі

  • Де проводяться операції:

Клініка сучасної пластичної хірургії Fido.
Київ, вул. Глибочицька 17Б

Федорук Володимир Ілліч - пластичний хірург

Федорук Володимир Ілліч

Пластичний хірург вищої категорії
Досвід роботи 30 років
операцій 2199

Про лікаря
Записатися

Федорук Павло Володимирович - пластичний хірург

Федорук Павло Володимирович

Пластичний хірург вищої категорії
Досвід роботи 10 років
операцій 1123

Про лікаря
Записатися

Скільки коштує операція по видаленню грижі?

Ціна видалення грижі

Послуга Ціна
Операції з видалення грижі (в залежності від ступеня складності) від 350-700€

Види

Для ефективного усунення патології необхідне зміцнення порожнинних стін, що може проводитися хірургом однією з двох методик: натяжна та ненатяжна герніопластика.

  • Натяжна

Процедура виконується тільки із застосуванням власних тканин хворого. Отвір, який з'явився між грижею та внутрішної порожниною, закривається шляхом накладення різних видів швів. З'єднання країв і їх зшивання супроводжується натягом прилеглих тканин, що в деяких клінічних випадках може призводити до утворення рубців і збільшення відновлювального періоду. Тому натяжна герніопластіка переважно використовується при грижах невеликих розмірів.

  • Ненатяжна

Більш ефективним і малотравматичним є спосіб пластики з використанням сітки-імпланта. При ненатяжній герніопластиці відновлення проходить швидко, а ризик рецидиву зміщення органів істотно нижче, в порівнянні з пластикою власними тканинами. Після видалення або вправляння грижового випинання сітчастий імплант, що складається з полімерного матеріалу з високою міцністю, підшивається до країв грижових воріт, відновлюються цілісність і міцність порожнинної стінки. Пластика грижі сіткою – найсучасніший і надійний ненатяжной метод хірургічного лікування гриж.

Способи операції

Залежно від доступу, що використовується для виконання маніпуляцій на місці утворення грижі, виділяють відкриту та лапароскопічну операції.

Відкрита

При виконанні пластики відкритим способом доступ до патологічного утворення здійснюється за допомогою зовнішнього розрізу: під дією анестезії проводиться пошарове розсічення шкірного покриву і тканин, що розташовані поруч. Далі досліджується вміст грижового випинання, видаляють або переміщують, елементи які змістилися. Пластика грижі завершується закриттям отвору вибраним методом (натяжним або за допомогою імпланту) і пошаровим зшиванням. Операція – цей метод підходить для пацієнтів, які мають протипоказання до загальної анестезії.

Лапароскопія

Лапароскопічний (ендоскопічний) доступ проводиться за допомогою оптичного пристрою (лапароскопа), який вводиться хірургом через невеликий (0,5 - 1,5 см) отвір. Це менш травматичний спосіб, що не вимагає створювання великих розрізів та забезпечує детальний огляд патологічного утворення. Після введення лапароскопа і визначення різновиду грижі, через інший прокол хірург проводить необхідні маніпуляції, орієнтуючись при цьому на зображення монітору.

Класифікація гриж за місцем локалізації

пластика гриж

Залежно від розташування грижі виділяють наступні види грижоутворення:

  • Пупкова, коли зсув тканин за межі їх нормального розташування відбувається через отвір в області пупкового кільця.
  • Вентральна, що характеризується зміщенням тканин (петлею кишковика, сальника) через отвір в передній стінці черевини, часто розвивається на місці рубців після операції.
  • Пахова, при якій патологічний зсув органів відбувається в напрямку пахового каналу.
  • Грижа білої лінії живота - випинання грижового мішка в області серединної лінії очеревини, відбувається при розходженні сухожильних або м'язових волокон.

Протипоказання:

  • затяжні хвороби легенів;
  • серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації;
  • вік від 70 років;
  • цукровому діабеті;
  • не проводять герніопластику при вагітності, шоковому і гарячковому станах.

Ці протипоказання тимчасові, тому після їх усунення (або дозволу лікаря в період вагітності) можна приступати до хірургічного втручання.

Післяопераційний період

Суворий постільний режим призначається в перші 12 годин після оперативного втручання, протягом цього часу виключається самостійне повертання або підведення. Залежно від ступеня тяжкості і виду операції пацієнт може бути під стаціонарним наглядом від 1 доби до 2 тижнів, призначається курс протизапальних та знеболюючих медикаментів. Протягом місяця виключаються будь-які фізичні навантаження.

У нашій клініці пластичної хірургії операцію з видалення грижі в Києві проводить хірург з 30 річним досвідом, який регулярно проходить стажування в провідних клінічних центрах США і Німеччини, Федорук Володимир Ілліч. Комплексне оснащення передовим обладнанням та індивідуальний підхід на кожному етапі діагностики та лікування допомагає отримати стійкі позитивні результати та зробити терапію захворювання комфортною та практично безболісною.

Дивіться також:

Задати питання